poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Szczawnica spacer promenadą


Szczawnicki deptak wzdłuż potoku Grajcarek to turystyczna atrakcja jedyna w swoim rodzaju. Jest najdłuższą promenadą spacerową w Polsce, ciągnie się przez jeden z najbardziej malowniczych zakątków naszego kraju, a przy tym jest doskonale zagospodarowana i pięknie ozdobiona.  Trasa szczawnickiej promenady wzdłuż Grajcarka przebiega od dolnej stacji kolejki linowej w Palenicy aż do starego parkingu w Pieninach. Tutaj promenada spotyka pieszo-rowerowy szlak na Słowację wzdłuż Dunajca. Długość deptaka to około 1800 metrów.
Budowa tego nowoczesnego obiektu turystycznego zakończyła się w 2011 roku. Promenada nad Grajcarkiem została wtedy w całości utwardzona, wyposażono ją w liczne ławeczki, tarasy widokowe, mosty łączące ze sobą dwa brzegi potoku, dekoracje z kwiatów oraz ciekawie zaprojektowane oświetlenie.

Szczawnica ścieżka rowerowa

Spacer promenadą nad Grajcarkiem to nie tylko okazja do ruchu na świeżym powietrzu, ale także moment na skorzystanie z bezcennych właściwości leczniczych tutejszego mikroklimatu. Promenada jest miejscem spotkań turystów i kuracjuszy. Może być traktowana jako krótszy spacer połączony z podziwianiem zapierających dech w piersiach widoków, lub jako punkt, z którego rozpoczynamy długą i pełną wrażeń wycieczkę w Pieniny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz